Andrew Jones

Andrew Jones vystudoval na University of Surrey fyziku a akustiku, zabýval se ale také kvantovou mechaniku a mnoho dalšími obory, které úplně nesouvisejí s návrhem reprosoustav. Přesto ale toužil stát se konstruktérem reprosoustav a nakonec bylo jeho přání vyslyšeno, když dostal pozvánku do KEF. 

Od roku 1983 až 1994 vzniklo s jeho přispěním mnoho legendárních reprosoustav jako např. referenční KEF 104/2. Andrew zpočátku usiloval o to, jak nalézt souznění mezi měřením a reálným zvukem reprosoustav. Zatímco KEF měl přístup k technologiím, díky kterým bylo možné dosáhnout v konstrukci přesných výsledků, Andrew využil svých kontaktů se skvělými lidmi v oboru. Andrew dokázal využít jejich znalosti a zkušenosti aby se naučil, jak reprosoustavy navrhnout a zároveň správně vyhodnotit výsledky měření. KEF byla vlastně jeho druhá, reproduktorová, univerzita.

Po tříletém působení v Infinity na pozici šéfkonstruktéra přijal novou výzvu v Pioneeru, kde začal realizovat konstrukce založené na exotických materiálech, jak např. beryllium. Jeho angažmá vyvrcholilo vývojem reprosoustav TAD Reference One.

V současnosti se cesta Andrew Jonese spojila s Elacem, kde opět dostal příležitost hrát si s technologiemi, které inovuje a posouvá kupředu, aby dosáhnul zvuk, který slyší ve své hlavě..

Internetový magazín Hi-Fi Voice.com nedávno publikoval rozhovor, který si můžete přečíst zde: