Zpátky do šedesátek


Miracord 60


Jméno Miracord se znovu objevilo na audio scéně v roce 2016. V následujících třech letech byly představeny tři modely. Nyní Miracord 60 píše další kapitolu této úspěšné audiofilské ságy.

Miracord 60 byl navržen proto, aby navázal na celosvětový věhlas a nápadný vzhled úspěšného modelu Miracord 90 a vytváří novou třídu v sortimentu gramofonů Elac. Výsledkem je gramofon, který nezpochybňuje svůj rodokmen, přičemž zdůrazňuje svojí individualitu. Nový Miracord 60 přivádí význam plynulé přesnosti vinylu k dokonalosti v nejvíce exponované cenové hladině. 


Rameno z uhlíkových vláken

Lehké rameno z uhlíkových vláken uložené na kardanovém ložisku nabízí díky odnímatelné hlavici flexibilitu při výběru přenosky. Svoboda je v tomto směru umocněna nastavitelným snímacím úhlem VTA a azimutu. Zvukový signál je z přenosky veden do pozlacených konektorů RCA. Složitá uzemňovací síť zajišťuje zvukový zážitek bez šumu a brumu.

Hliníkový talíř

Miracord 60 je osazen masivním talířem, s diamantem zkosenou hranou, vyrobeným z 22 mm silného tlakově litého hliníku. Vlastní integrované gumové tlumení používané většinou u špičkových strojů kombinuje horní plstěný mat namísto jednoduché gumové podložky ve stylu DJ, kterou v této cenové kategorii používá mnoho konkurentů. Toto tlumení eliminuje veškerou nežádoucí rezonanci talíře ještě účinněji, než samotný mat.

Servem ovládaný DC motor

Miracord 60 má vestavěný optický senzor, který vysílá svůj signál do algoritmu PID v mikrokontroléru, který poté vyladí rychlost stejnosměrného motoru. Výsledkem jsou extrémně nízký rychlostní rozptyl a kolísání wow & flutter, což poskytuje bezkonkurenční zvukový výkon. V případě potřeby lze motor včetně jeho zavěšení skrýt pod obrobeným hliníkovým krytem.

Dřevěná deska šasi s klavírním lakem

Masivní základna gramofonu Miracord 60 je vyrobena z jednoho kusu desky MDF o síle 50mm. Její vnější tvar a vnitřní struktura je obrobena na frézách CNC s tolerancí 0.1mm. Vysoce leský a kvalitní lak podtrhuje vzhled gramofonu Miracord 60. 2.5mm silné eloxované hliníkové bočnice vytvářejí velký kontrast k elegantnímu a hladkému černému lakování.

Svobodná volba

V případě volby přenosky nabízí Miracord 60 koncovému uživateli ohromnou flexibilitu. V příslušenství není dodávána žádná konkrétní přenoska, ale Miracord 60 je otevřen pro téměř cokoliv, jakou by kdokoli mohl chtít nasadit, protože zvládne téměř každý typ systému: 3,5 - 15 g při přítlaku 0,5 - 5 p. To umožňuje prodejcům osadit Miracord 60 zákazníkem upřednostňovaný typ přenosky.