Fantastický a opravdu výkonný.


NAVIS


Nová série Navis je odpovědí každému audiofilu minimalistovi, jenž sní o nekompromisní aktivní reprosoustavě poháněné ve své třídě nejlepším zesilovačem, která si právem zaslouží označení highendová. Zatímco většina aktivních reprosoustav se spoléhá na digitální konstrukce třídy D, inženýři ELAC postavili čistě analogový zesilovač s 300 watty pro maximální výkon a výjimečný zvuk. Přidejte do systému bezdrátový vysílač Discovery Connect a Navis se stává bezdrátovým reproduktorem, který vám umožní užívat si streamování bez viditelných kabelů.


Měniče ušité na míru

Jedním z důvodů, proč Navis zní tak přirozeně, je koncentrický středovýškový měnič vlastní konstrukce. 4" hliníková membrána obklopuje ve svém středu umístěnou 1" výškovou kalotu. Tato nepřehlédnutelná konfigurace umožňuje reprosoustavě Navis nastavit pro svou třídu nový výkonnostní standard. Díky speciální konstrukci reprodukuje jediný basový reproduktor hluboké tóny s nebývalou autoritou. Jeho hliníková kuželová membrána o velikosti 5,25" je ideálním konstrukčním materiálem. 

Překrásné provedení kabinetu

Elegantní design reprosoustav Navis se dokonale integruje do libovolného interiéru. Jeho ozvučnice s povrchovou úpravou jako od výrobců nábytku je k dispozici v lesklé černé, lesklé bílé a dřevěné dýze. Dedikovaný stojan je třešní na dortu celé instalace a je doporučen pro optimální zvukový výkon.

Trojitá síla

Uvnitř každého policového reproduktoru Navis je čistě analogový zesilovač, využívající tři samostatné zesilovače pro každý měnič: zesilovač 160 W BASH třídy A/B pro basový reproduktor, 100 W zesilovač BASH třídy A/B pro rozsah středů a 40 W zesilovač třídy A/B pro výškový měnič. Celkový výkon zesilovače 300 W zajišťuje, že každý reproduktor je optimálně a dostatečně napájen, eliminuje limitaci a zkreslení a vládně nad každým měničem s autoritou. Za parametry, jako např. poměr signálu a šumu 110 dB, nebo 100 μV zbytkové hladiny šumu se nemusejí stydět ani samostatné audiofilské zesilovače!

Flexibilní možnosti připojení

Připojení audiosignálu je možné do vstupů XLR, TSR, RCA. S Discovery Connect je také umožněn streaming ze Spotify Connect, Bluetooth, AirPlay a Roon s bezdrátovým přenosem do reprosoustav.