CONCENTRO S


Moderní hybridní design

Kompozice designu čerpá z prvků neobyčejných reprosoustav Concentro na jedné straně a formálního jazyka úspěšné série Vela na straně druhé. Mírně nakloněná skříň ozvučnice vytváří směrem k posluchači dojem přirozeného a harmonického vzhledu. Základní lichoběžníková forma se zužuje směrem dozadu. Expresivní základna vzadu podepřená vysokým podpatkem vytváří efekt a zároveň poskytuje solidní stabilitu. Do boků vyzařující basové reproduktory neruší čistotu a otevřenost čelního pohledu. Vysoce lesklé lakování zdůrazňuje výrazný postoj a hodnotný styl. 

Koaxiální systém StepX-JET

StepX-JET je koncentrický měnič s novým tweeterem JET 5c a hliníkovou kónickou středopásmovou membránou. JET 5c je kompaktní verze výškového reproduktoru JET vyvinutá poprvé pro Concentro S 507 a další budoucí produkty. Nový tvar umožnil celkové zmenšení koaxiálního měniče při zachování parametrů původního tweeteru JET 5.

Patentovaná technologie: změňte rozptyl reproduktoru ve střední frekvenci na základě poslechového prostředí. Součástí dodávky jsou tři různě tvarované hliníkové kroužky DCR (Directivity Control Ring). Kroužky DCR, magneticky upevněné, tvoří krátký zvukovod a poskytují okamžitou a rychlou kontrolu nad poměrem přímého a rozptýleného zvuku v poslechové zóně.

Krystalová membrána AS-XR

Středotónový reproduktor s technologií ELAC AS-XR: hliníková sendvičová membrána s rozšířeným frekvenčním rozsahem. Vnější hliníkový kónus připomíná povrch krystalu je zespoda spojený speciálním procesem lepení s papírovým kuželem a tvoří požadovanou sendvičovou konstrukci. Vytlačený vzor připomínající povrch velkého krystalu hliníkovou membránu zpevňuje, snižuje rezonance a minimalizuje zabarvení, zatímco zlepšuje manipulaci s energií a dynamiku. Výsledkem je, že střední pásmo Concentro S 507 má rozšířenou frekvenční charakteristiku a vynikající chování při vysokých úrovních signálu. 

Konstrukce basových měničů ICD

Čtyři vysoce výkonné basové reproduktory s dlouhým zdvihem pro výkonnou a přesnou reprodukci basového základu. Kompenzační konstrukce pulsů (ICD) je známá také jako princip Push-Push / Pull-Pull produkuje extrémně výkonný bas a zároveň eliminuje zbytky mechanických vibrací skříně. Optimální reprodukce zvuku splňující standardy audiofilů až do nejnižších kmitočtů. 

Akusticky optimalizovaný tvar

Vzhled jasně dodržuje estetické zásady, ale také zahrnuje desetileté zkušeností společnosti ELAC v požadavcích na akustický design skvěle znějících reprosoustav. Přestože se tyto dva aspekty často vzájemně vylučují, CONCENTRO S 507 dosahuje dokonalé symbiózy spojením obou krásně dohromady. Klíčovým akustickým designovým prvkem každého reproduktorového kabinetu Concentro, včetně akustického designu Concentro S 507, je přední přepážka se zvláštním tvarem. Přední strana má trojrozměrný konvexní tvar s mnohem lepší disperzí středních frekvencí ve srovnání s planárními přepážkami, které se nacházejí jinde.

Bi-wire / Bi - amp

Zdvojený terminál CONCENTRO S 507 nabízí flexibilitu v zesílení a zapojení. Čtyři pozlacené kontaktní povrchy zajišťují nejnižší kontaktní odpor pro optimální předání signálu.

Bi-Wiring: Zabraňuje intermodulaci signálů a umožňuje ladění zvuku výběrem různých kabelů.

Bi-Amping: Vyrovnává zátěž pomocí dvou zesilovačů a zajišťuje maximální přesnosti při jakémkoli zatížení.

Dolů vyzařující bassreflex

Dolů orientovaný basový reflexní port 175 mm x 80 mm maximálně zvyšuje jeho účinnost. Rozšíření na obou kocích zabraňuje nežádoucímu ventilačnímu hluku způsobené proudícím vzduchem. Umístění reproduktorů je s takovou technologií mnohem flexibilnější ve srovnání s konstrukcemi se zadními porty.


CONCENTRO S 507 Black HGL

CONCENTRO S 507 White HGL