Návrat ke kořenům


Miracord 90


Elac oslavuje své 90. narozeniny zdravicí zlatých časů stereofonní reprodukce, kdy světu vládly gramofony. Legenda o gramofonech Elac Miracord do dnešních dnů stále žije a zákazníci s prodejci se neustále ptají, kdy rodina reprosoustav Elac bude konečně doplněna o gramofon. Mezi audiofily, ale i běžnými posluchači vzedmula obroda vinylu vlnu nadšení a pro pravověrné hifisty zůstává Elac Miracord ikonou z éry dlouhohrajících desek.

Výroční model Miracord 90 čerpá z tohoto dědictví a v oblasti kvality zvuku, dílenského provedení a přesného zpracování splňuje nejvyšší standardy. Je navržen tak, aby přinesl stejně výjimečný zážitek z poslechu, jako naše reprosoustavy. Jedná se o pečlivě promyšlený a systematický koncept, který kombinuje vynikající techniku, znamenité provedení a nadstandardní materiály.


Netečné šasi z MDF

Šasi z MDF o hmotnosti 5.5kg spočívá na silikonových nohách k tomuto účelu speciálně vyvinutých, které šasi po mechanické stránce naprosto odděluje od povrchu, na kterém je umístěno.

Přesně vysoustružený talíř s minimálním třením


Hliníkový talíř o hmotnosti téměř 6.2kg sedí na subtalíři z kalené oceli jehož hřídel se s minimálním třením otáčí na rubínové kuličce ložiska. Hřídel samotnou drží ve správné poloze ložisková pouzdra ze sintrovaného bronzu.

Izolovaný motor a promyšlený závěs

Motor je od šasi a tudíž i od raménka dvojitě oddělen. Společně s gumovými tlumiči jsou pro zavěšení použity také materiály, které se osvědčily při vývoji a výrobě reprosoustav Elac.

Vyspělé raménko z uhlíkových vláken

Nově vyvinuté raménko vyrobené z uhlíkových vláken tvoří s pohonnou jednotkou dokonalou symbiózu.

Přenoska typu Moving Magnet s vysokým rozlišením

Společnost Audio Technica vyrábí v Japonsku speciálně pro Elac přenosku s hrotem MicroLine a přesně namontovaná je součástí dodávky každého gramofonu.

Výběrové materiály a povrchové úpravy

Miracord 90 Anniversary je po estetické stránce mistrovské dílo, které odpovídá trendům současných interiérů a vzdává hold klasickému vzhledu původních gramofonů Elac Miracord. Je dostupný ve třech variantách: černá základna s bíle lakovanou deskou šasi, stříbrnou základnou a černě lakovanou deskou šasi a černou základnou a deskou šasi s olejovanou ořechovou dýhou. Bílý a černý lak je v lesklý klavírní.