Zvukový velikán


Line 500


Pravděpodobně nedůležitější inovací řady 500 je reproduktor VX-JET. Oceňovaná pohonná jednotka kombinuje proslulý výškový měnič JET s prstencovým zářičem středního pásma v souosém uspořádání a poskytuje základ pozoruhodného zvuku těchto reprosoustav. Obě části je možné vůči sobě variabilně posunovat systémem X-JET. Proto nese označení VX-JET.

Myšlenka stojící za vznikem tohoto reproduktoru vychází z toho, že každá místnost představuje jiné akustické podmínky a že stejná reprosoustava bude v různých místnostech znít jinak. Mechanismus na zadní stěně reprosoustavy dovoluje plynulý posun měniče o 8mm vpřed, anebo za čelní plochu ozvučnice.

Změnou polohy měniče VX-JET a jeho rozptylu je možné docílit jemného doladění zvukové charakteristiky v pásmu středních a vysokých kmitočtů. Tím se mění nejen tonální vyvážení, ale také vztah mezi přímými a rozptýlenými zvukovými vlnami přicházející do místa poslechu. V důsledku toho je VX-JET schopen vytvořit jednotný a přesně definovaný trojrozměrný zvukový obraz v různých místnostech a v různé poslechové vzdálenosti.

Každý model série 500 kombinuje inovativní měnič VX-JET s dalšími vylepšeními, čímž se od ostatních opravdu liší. Pro špičkový zvukový výkon modelů 500 jsou také kritické středové a basové měniče s membránou tvarovanou do struktury krystalu. Jsou vyrobeny technologií hliníkového sendviče, která poskytuje maximální tuhost a bezkonkurenční zvuk v jejich kmitočtových pásmech. Uvnitř jsou v kmitočtové výhybce nejlepší součástky a na povrchu kabinet s překrásnou povrchovou úpravou - kam se podíváš, objevíš vášeň Elacu pro dokonalost.


FS 509 VX-JET Back

FS 509 VX-JET Walnut

FS 507 VX-JET Back

FS 507 VX-JET Walnut